top of page

Vücut Estetik

Cildinize İyi Bakın...

vucut-estetigi.jpg
Vücut Estetiği

Vücut Estetiği

Vücut estetiği ameliyatları genellikle insanımız tarafından zayıflama ameliyatları gibi algılanan ama zayıflatmadan ziyade kontür ve geçişleri düzelten, oranlarınızı korumaya çalışan cerrahi işlemlerdir.

Özellikle liposuction ve karın germe ameliyatları en meşhur olanlarıdır. Kol germe, uyluk germe, popo kaldırma veya germe gibi işlemlerde vücut estetiği uygulamaları arasındadır ancak bu cerrahi müdahalelerin liposuction dışında ki tüm germe ameliyatları iz ile bitmekte ve uygun hasta seçimine gerek duymaktadır.

Vücut Estetiği Ameliyatı

Yağ alma ameliyatı olarak özetleyebileceğimiz liposuction ameliyatı küçük deliklerden girilerek gerçekleştirilen, yağın fazla olduğu, kontürü bozan bölgelerin düzeltilmesi için planlanan bir ameliyattır ve kesinlikle zayıflatma ameliyatı değildir. İnsanların “Gidip şu fazla yağlarımı aldırayım” diyebileceği bir ameliyatta değildir. Bu cerrahi işleme uygun hastaların obez olmamaları, ciltlerinde aşırı gevşeklik olmaması, sarkma olmaması, çatlaklarının fazla olmaması başarı şansını çok yükseltir. O nedenle uygun hasta seçimi çok önem kazanır. “Ben yağlarımı aldırayım da sonra diyet yaparım” diyen hasta bu cerrahi için uygun bir hasta olmadığı gibi ikinci veya üçüncü liposuction cerrahisine aday hasta grubudur. Çünkü bu gruptaki hastalar beslenmelerini hiç bir zaman düzenlemeyen veya düzenleyemeyen hastalardır ve liposuction ile motive olacaklarını düşünerek bir başlangıç yapmayı arzu ederler.

Özellikle yaz ayları yaklaşırken liposuction için başvuran hasta sayısında ciddi bir artış görülür. Yaza formda girmek arzu edilir. Uygun bir hasta olup olmadığınıza ancak bir plastik cerrahi uzmanı ile yapacağınız görüşme sonrasında karar verebilirsiniz. Beslenme sorunu olan kişilerin, beslenmesini düzenleyemeyen kişilerin bu cerrahi işleme umut bağlamamalarını tavsiye ederim.

Karın germe ise plastik cerrahinin önemli, büyük bir ameliyatıdır ve liposuction ile kombine edilebilir. Uygun hastalar özellikle sigara içmeyen, bel fıtığı gibi sorunları olmayan, akciğer sıkıntısı ve sistemik yara iyileşmesi sorunlarına neden olabilecek hastalıkları olmayan, aşırı kilolu olmayan, sarkmış, gevşek bir karnı olan hastalardır. Yukarıda saydığım sorunlara sahip kişilerin öncelikle kilo vermeleri ve sonrasında bu cerrahi işlemleri planlamaları daha sağlıklı olacaktır.

 Kol germe, uyluk germe, sırt germe veya popo kaldırma/germe gibi cerrahi işlemler de benzer sorunları olmayan hastalardan seçilmeli ve mutlaka tüm detaylarını siz ameliyat edecek plastik cerrah ile detaylı görüşme sonrasında planlanmalıdır.

estetikforum
bottom of page